Ksiądz Józef Pałkowski (1923-1931)

Urodził się 24.02.1872 roku w Bolewicach. Święcenia  kapłańskie otrzymał 23.06.1895 roku w Gnieźnie. Był wikariuszem w Pile- 23.06.1895- 12.03.1897, Środzie Wlkp.- 13.03.1897- 11.1899, Kościanie- 12.1899- 23.01.1901 w międzyczasie administrował od grudnia 1900 roku parafią w Wieszczeczynie,  dalej był administratorem parafii w Bonikowie od 24.01.1901- 26.02.1904, Kąkolewie od 27.02.1904- 31.03.1908 oraz Zielonejwsi od 1.04.1908- 14.11.1909, był wikariuszem w parafiach Pniewy od.15.11.1909- 30.09.1910, Wiry od 1.10.1910- 14.05.1911, Lubasz od 15.05.1911- 15.06.1912 Z dniem 15.06.1912 r. przeszedł na emeryturę i zamieszkał w Obrze a następnie od 1916r. w Borku a od 1917 w Koźminie gdzie od 20.09 1919 roku do 14.12.1922 roku z woli władz miejskich pełnił funkcję rektora Wyższej Szkoły Miejskiej dla dziewcząt i chłopców nauczając języka polskiego. Z dniem 1.01.1923 roku objął jako proboszcz parafię GIECZ i jako administrator parafię GRODZISZCZKO. Z dniem 1.03. 1931 został proboszczem w Buczu gdzie po krótkiej chorobie zmarł 8.09.1931 roku. Pochowany na cmentarzu w Buczu.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *