Ksiądz kanonik Jan Jankowski (1960-1963)

urodził się 8 lipca 1923 roku w  Ostrowieczku k/ Śremu. Święcenia kapłańskie otrzymał 30 maja 1953 roku.  Jako wikariusz pracował m.innymi  w Jutrosinie oraz parafii pw. Św. Stanisława Kostki w Poznaniu.  Z dniem 1 lipca 1960 roku objął jako proboszcz parafie w GIECZU i GRODZISZCZKU. W naszej parafii pracował do końca czerwca 1963 roku. Z dniem  1 lipca 1963 roku objął  obowiązki proboszcza w Kamieńcu Poznańskim.  W 1986 roku przeszedł na emeryturę pozostając w dotychczasowej parafii.  Zmarł 8 lutego 1991 roku w Kościanie.  Pochowany został  na cmentarzu w Kamieńcu Poznańskim.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *