Ksiądz Marcin Manicki (1899-1901 [Giecz])

Urodził się 4.11.1841 roku. Święcenia kapłańskie otrzymał 29.09.1865 roku. Był wikariuszem w Winnejgórze od października 1865 roku, Kuratorem w Bardzie od 1869 roku i protektorem w Opatówku od 1871 roku oraz administratorem w Nekli od 22.11.1886- 30.04.1899 roku. Od 1 maja 1899 do 17.09.1899 był administratorem parafii w GIECZU a następnie do 29. 07. 1901 roku był jej proboszczem. Z dniem 30.07. 1901 roku został proboszczem parafii w Nekli. W międzyczasie pełnił okresowo funkcje administratora parafii w Kostrzynie od marca 1907 r.,Czerlejna od 13.01.1913, Iwna od 16.11. 1914 roku. Pełnił funkcję dziekana dekanatu kostrzyńskiego. Zmarł 15.10.1922 roku . Spoczywa  w Nekli.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *