Ksiądz Zbigniew Uramowski (2000-2006)

urodził się  18 stycznia 1958 roku w Nowym Tomyślu . Święcenia kapłańskie  otrzymał 15 maja 1986 roku. Był  wikariuszem  w parafiach Śrem  1986-1988, Poznań- Fara 1988-1995, Czerwonak 1995- 1998, Poznań- Winogrady  1998 – 2000. Z dniem 18 września 2000 roku objął jako proboszcz parafie GIECZ i GRODZISZCZKO. Z dniem  3 listopada 2006 roku  został proboszczem parafii w Słupi Kapitulnej.

Od kwietnia 2013 roku na skutek choroby przebywa w Domu Księży Emerytów w Poznaniu- Antoninku. Z dniem 30 czerwca 2013 decyzją Arcybiskupa został przeniesiony w stan spoczynku i przestał oficjalnie pełnić funkcję proboszcza parafii w Słupi Kapitulnej.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *