Peregrynacja obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej

30 czerwca i 1 lipca w parafiach Giecz-Grodziszczko  będzie nawiedzenie kopii obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Z tej okazji zostały wydane w naszej parafii pocztówki, które można nabyć w kościele.

Ostatnio nawiedzenie obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej było 23 i 24 maja 1977 roku.

MODLITWA ZAPROSZENIA PRZED PEREGRYNACJĄ IKONY NAWIEDZENIA W ARCHIDIECEZJI POZNAŃSKIEJ

Jasnogórska Królowo Polski! Najlepsza Matko!
Prosimy, abyś przybyła — w świętym znaku Ikony Nawiedzenia — do naszej parafii. Czekamy na Ciebie, bo wiemy, jak bardzo jesteś nam wszystkim potrzebna.
Wspomóż Twoje dzieci i umocnij naszą wiarę. Kapłanom, i osobom konsekrowanym wyproś odwagę w gorliwym wypełnianiu ich powołania. Obdarz Bożymi darami rodziny. Małżonków wspieraj w wiernym kroczeniu życiową drogą. Zaradzaj małżeńskim kryzysom. Lecz rodzinne rany. Złącz na nowo popękane więzi międzyludzkie.
Chorym przyjdź z pomocą, obdarz nadzieją zrozpaczonych, wątpiącym przynieś blask Prawdy, obojętnym uproś głębokie przejęcie się Bożą miłością, noszącym w sobie uraz do Kościoła wyproś ukojenie, a do tych, którzy od Boga i Kościoła odeszli, przyjdź z łaską opamiętania.
Wierzymy, Jasnogórska Pani, że wszystko możesz nam wyprosić u Syna. Popatrz więc z miłością na lud, który potrzebuje Twojego matczynego spojrzenia, niosącego błogosławieństwo Chrystusa. Obejmij swoim wzrokiem dzieci, młodzież, ludzi w pełni sił i w podeszłym wieku. Obyśmy wszyscy, wsparci Twoim orędownictwem, stali się prawdziwie ludźmi wiary, nadziei i miłości.
Amen.