Kościół w Dominowie wraz z plebanią Kościół w Grodziszczku Kościół w Gieczu

Kościół w Dominowie wraz z plebanią

Kościół pw. Św. Andrzeja Boboli

Kościół w Grodziszczku

Początki kościoła pw. Św. Jana Chrzciciela w Grodziszczku sięgają pierwszego dziesięciolecia XI wieku.

Kościół w Gieczu

Kościół parafialny pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja z przełomu XII i XIII wieku.

- TWOJA SENTENCJA -
"Miłość, nadzieja i wiara w Jezusa Chrystusa przełamuje bariery i przeszkody życiowe."

Giecz - parafia pw. Wniebowzięcia NMP

parafia erygowana: X w. święto patronalne: św. Mikołaja, 6 grudnia. liczba mieszkańców: 1151. terytorium: Dominowo, Giecz, Marianowo - część, Michałowo, Orzeszkowo, Poświątno, Rusiborek - część, Rusibórz, Szrapki. kościoły: Kościół pw. św Andrzeja Boboli w Dominowie, murowany, przeznaczony na cele kultu religijnego ze skrzydła pałacu dworskiego w 1910r.

Grodziszczko - parafia pw. św. Jana Chrzciciela

parafia erygowana: prawdopodobnie XIII w. święto patronalne: 24 czerwca, Matki Boskiej Pocieszenia - ostatnia niedziela sierpnia. liczba mieszkańców: 425. terytorium: Biskupice, Borzejewo, Chłapowo, Gablin - część, Grodziszczko, Marianowo - część, Nowojewo - część. kaplice filialne: Kaplica cmentarna na cmentarzu parafialnym w Grodziszczku.