Ksiądz Damian Drażdżyński (1963-1969)

urodził się 13 lipca 1925 roku w Wągrowcu. Szkołę powszechną  oraz Gimnazjum  ukończył w Grodzisku Wlkp. W wojnę pracował jako kowal.  Święcenia kapłańskie otrzymał 30 maja 1953 roku. Był wikariuszem w parafiach w Modrzu 1953-1956, Murowanej Goślinie 1956- 1958 i Rogożnie 1958-1963. Dnia 1 lipca 1963 roku został mianowany proboszczem parafii  GIECZ i GRODZISZCZKO.  Zmarł  nagle na plebani w Grodziszczku dnia 9 kwietnia 1969 roku. Pochowany na cmentarzu parafialnym w Grodziszczku.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *