Ksiądz Kanonik Stanisław Majchrzak

Ksiądz Stanisław Majchrzak  pochodzi z Biskupic – Wiśniówki. Jego rodzicami byli Władysława i Piotr Majchrzakowie. Tam posiadali nieduże gospodarstwo rolne. Zmarli w 2001 roku- matka i 1997 r. ojciec.  Ich grób znajduje się na cmentarzu parafialnym w Kostrzynie Wlkp.  Ks. Stanisław urodził się 12 marca 1938 roku w Siekierkach. Jest absolwentem Szkoły Podstawowej  w Gieczu.  Seminarium duchowne ukończył we Wrocławiu – święcenia kapłańskie otrzymał 24 czerwca 1966 r. Mszę Św. prymicyjną odprawił w kościele parafialnym w Grodziszczku. Dalszą posługę kapłańską sprawował w Archidiecezji wrocławskiej a obecnie diecezji świdnickiej.  Był wikariuszem w parafii pw. Św. Mikołaja we Wleniu, parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Bielawie, parafii w Jeleniej Górze, parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej  w Słupcu. Funkcje proboszcza pełnił w parafii pw. Św. Piotra i Pawła w Zwróconej, parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Piszkowicach i parafii pw. Trójcy Św. w Jedlinie Zdroju. W 1993 roku objął urząd proboszcza parafii pw. Św. Stanisława Biskupa w Roztoce. W 2011 roku przeszedł na emeryturę i  zamieszkał w Domu Księży Emerytów w Pieszycach. W 2012 roku główny celebrans uroczystości odpustowych MB Pocieszenia w Grodziszczku.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *