Mikołajki 2013 – Msza w Gieczu

Dnia 6 grudnia 2013 r. w kościele pw. Św. Mikołaja w Gieczu odbyła się msza św. w intencji mieszkańców gminy . Była to też msza roratnia. Po raz pierwszy msza poprzedzona była całodzienną adoracją Najświętszego Sakramentu/odtąd 6.12 adoracja w Gieczu będzie corocznie /. Msza inaugurowała obchody święta gminy – Mikołajki. Prelekcję nt. powstania herbu i flagi  wygłosił ich autor dr. Tadeusz Jeziorowski z Poznania który ich wygląd zaakceptowany przez Radę Gminy w Dominowie zaprojektował  w 1998 roku. W trakcie mszy ks. kanonik Zb. Nowaczewski dokonał poświęcenia wizerunku ks. Karola Zwaki proboszcza parafii Giecz i Grodziszczko w latach 1931-40 późniejszego więźnia obozu w Dachau i Gussen i tam zmarłego z wycieńczenia. Kamienną tablicę z wizerunkiem ks. Zwaki namalował p. Wojciech Til z Szamotuł –brat ks. Piotra Tila na zamówienie wójta gminy.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *