Podsumowanie wizytacji POZNAŃ – 8 listopada 2013r.

W piątek 8 listopada br. w Katedrze Poznańskiej odbyło się uroczyste podsumowanie wizytacji jaką  JE ks. Biskup Zdzisław Fortuniak  odbył w parafiach dekanatu kostrzyńskiego w tym i naszej parafii. Ks. Biskup odprawił Mszę Św. na którą zaprosił przedstawicieli wszystkich parafii wraz z proboszczami. Wygłosił Słowo Boże. Z naszej parafii do Poznania udała się ponad 30-osobowa grupa parafian wraz z ks. proboszczem i pocztem sztandarowym Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dominowie. Po zakończeniu mszy św.  ks. biskup wręczył każdemu proboszczowi protokoły powizytacyjne. Wicedziekan dekanatu ks. Stefański z Siekierek w imieniu wszystkich parafii  przekazał  słowa podziękowania. Delegacja wiernych na ręce Ks. Biskupa i Dziekana dekanatu przekazała wiązanki kwiatów, każdy natomiast proboszcz otrzymał po jednej   białej róży. Po części oficjalnej wszyscy chętni  mieli możliwość zwiedzenia podziemi katedry oraz krypty biskupów poznańskich. Z  możliwości tej  uczestnicy z naszej parafii skorzystali.  W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Swarzędzu gdzie ks. proboszcz ufundował najmłodszym uczestnikom wyprawy drobny posiłek w McDonaldzie.  Ok.21.3o dotarliśmy do Dominowa.

A.Ochowiak

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *