Uroczystości odpustowe

W dniach 28-31 sierpnia 2020r. w Grodziszczku odbyły się czterodniowe uroczystości odpustowe. Wierni uczestniczyli w maseczkach, zgodnie z wymogami sanitarnymi. Tradycyjnie odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia odbywa się w ostatnią niedzielę sierpnia w Jej Sanktuarium. W piątek po mszy św. przeszła procesja do figury Matki Bożej w kolejną rocznicę jej postawienia. W sobotę o godz. 18.00 na cmentarzu w Grodziszczku ks. kan. Nowaczewski odprawił mszę św. w intencji zmarłych parafian. W niedzielę były trzy msze św. o godz. 8.00, 10.00 dla pielgrzymów z Nekli i o 12.00 suma odpustowa, którą odprawił ks. kan. dr. Wiesław Garczarek. W poniedziałek ks. kan. dr. Garczarek odprawił również mszę św. z okazji Dekanalnego Dnia Chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *