Ksiądz Kanonik Marcin Poczta (1909-1922)

Urodził się 27 września 1881 roku. Święcenia kapłańskie otrzymał 17.12.1904 roku. Był wikariuszem w parafiach Ostroróg 1.1.1905- 07.1905, Gozdowo 08.1905- 14.01.1906, Rymarzewo 15.01.1906- 30.09.1906, Bydgoszcz 1.10.1906- 03.1907, został administratorem parafii w Brudzewie w marcu 1907 i pełnił tę funkcję do 30.11.1909 r. Z dniem 1.12.1909 r. został administratorem parafii w GRODZISZCZKU. Pełnił tę funkcję do 10.1.1910 r. a od 11.01. 1910 roku został proboszczem parafii w GRODZISZCZKU. Od 15.07. 1913 mianowany proboszczem parafii  w GIECZU. Od 1925 roku proboszcz parafii w Cerekwicy. W 1946 roku został proboszczem parafii w Koźminie.  Zmarł 8.06.1964 roku . Pochowany w Koźminie  Wielkopolskim.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *